Piszą o nas...

Prezentujemy wybrane aktywności społeczne Zarządu oraz osób zrzeszonych w PIH,
które znalazły oddźwięk w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

Opinia Prezesa PIH dla portalu money.pl w sprawie sytuacji w branży

Bon turystyczny pomaga branży hotelarskiej? - Ciężko ocenić jego pozytywne efekty. Zaistniał w zeszłym roku, ale na krótko. (...). Jest też część osób, która nie wykorzystała bonu, natomiast uważam, że już teraz powinna być decyzja o odnowieniu tego bonu po marcu 2022 roku. - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy.

Opinia Prezesa PIH dla portalu money.pl w sprawie otwarcia hoteli

Premier Morawiecki ogłosił w środę, że hotele przy 50 proc. obłożeniu miejsc będą mogły przyjmować gości od 8 maja. Co ważne, restauracje, strefy wellness, SPA i baseny mają być niedostępne dla gości. - To tragiczna wiadomość dla hoteli pobytowych, które przyciągają swoich gości właśnie tymi atrakcjami - mówi money.pl Marek Łuczyński, prezes PIH.

Wywiad z Prezesem PIH w Radiu TOK FM

"Usługi paramedyczne" to pomysł hotelarzy na majówkę. Zakazów się nie przestraszyli i czekają na gości. Hotelarze zapowiadają, że mimo obowiązujących obostrzeń będą przyjmować gości w czasie zbliżającej się majówki. Szykują rozwiązanie, które ma uchronić ich przed karami. Tłumaczą, że muszą zacząć zarabiać, żeby uniknąć bankructwa.

Wywiad z Prezesem PIH opublikowany w portalu waszaturystyka.pl

Celem inicjatywy “Otwieramy na majówkę” jest poprawa stanu zdrowia Polaków. Izba zamierza ten cel osiągnąć przez „masowe przebranżowienie” obiektów noclegowych na miejsca korzystania z usług “para-medycznych” i leczniczych. Hotele można otworzyć jeszcze przed majówką.

Wywiad z Prezesem PIH opublikowany w portalu gazeta.pl

Pomożemy hotelarzom w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem otworzyć się na długi weekend majowy. Wiele obiektów świadczy usługi jako podmioty lecznicze, co jest aktualnie dozwolone. W taki sposób przedstawiciele branży hotelarskiej tłumaczą, dlaczego pojawia się coraz więcej ofert dla konsumentów. Branża chce ruszyć jeszcze w majówkę.

Polska Izba Hotelarzy przyłącza się do akcji #moneypomaga

W Wielkiej Brytanii branża HoReCa przygotowuje się do znoszenia obostrzeń. Przedstawiciele jednej z najmocniej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 branży również w Polsce powinni już teraz odpowiednio zaadaptować się do bieżącej sytuacji na rynku. Dlatego Polska Izba Hotelarzy przyłącza się do akcji #moneypomaga.

© Copyright 2021 Polska Izba Hotelarzy

Website was designed with Mobirise site themes